بام رسماً افتتاح شد!

نخستین وبسایت بانک اطلاعات مناسب سازی در ایران – که ما باشیم 😉 – همزمان با روز جهانی افراد دارای معلولیت آغاز به کار کرد!

وبسایت حاضر نسخه آزمایشی تلاش ما است برای شناسایی و معرفی اماکن مناسب‌سازی‌شده در تهران. ما در یک سال گذشته به بیش از ۱۰۰۰ نقطه در سطح شهر سر زدیم تا براساس استانداردهای علمی ببینیم که برای افراد دارای معلولیت قابل دسترس هستند یا نه… به هرکدام از این بناها یک امتیاز (طلایی، نقره‌ای، برنزی و نامناسب) اختصاص می‌دهیم و اماکن مناسب را به مرور در اینجا منتشر خواهیم کرد. در هنگام افتتاح وبسایت، اطلاعات ۱۱۰ مکان مناسب و قابل‌دسترس وارد شده است و این کار در هفته‌های آتی ادامه می‌یابد. شرح چگونگی انجام کار و پیشرفت بازدیدها را در صفحات ما چه کار می‌کنیم؟ و گزارش پیشرفت پروژه خواهید یافت.

ما می‌خواهیم که پس از تکمیل وبسایت، اپلیکیشن بام (بانک اطلاعات مناسب سازی) را هم منتشر کنیم تا همه افراد جامعه از طریق موبایل و تبلت هم بتوانند نزدیکترین رستوران، پارک، بانک یا سینمای قابل دسترس (برای افراد دارای معلولیت، سالمندان، جانبازان و…) را به راحتی بیابند و از فضاهای شهری و اماکن عمومی استفاده کنند.

ما سعی می‌کنیم با بهبود وبسایت و دسترسی به امکانات مختلف، لحظات شاد و خوشی در انتظار کسانی باشد که تاکنون به دلیل مشکلات تردد و پله، از ساختمانهای عمومی قابل دسترس شهر خود بی‌خبر بوده‌اند.

این وبسایت آغاز راه است. شهر باید برای همه دسترس‌پذیر باشد. ترویج ایده مناسب‌سازی، قدردانی و معرفی اماکنی که ضوابط را رعایت کرده‌اند و پیشنهادات اصلاحی به مسئولان، راهی ست که ما برگزیده‌ایم.

شما هم می‌توانید با پیشنهاد و معرفی جاهای مناسبی که می‌شناسید یا شخصاً رفته‌اید، در تکمیل این وبسایت مشارکت کنید. هر مکان جدید یعنی امکان دسترسی بیشتر افراد دارای معلولیت، جانبازان و سالمندان به شهری بدون مانع و قابل دسترس…

همچنین با پیشنهادات خود و گوشزدکردن خطاهای ما به بهبود این وبسایت یاری برسانید؛ چون در نهایت، شما کاربران اصلی هستید که باید از آن استفاده کنید. با ما همراه شوید!

Close Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *