رمپ نامناسبی که پس از بازسازی هم نامناسب ماند!

رمپ نامناسب کرج

چندی پیش محمد عزت‌ور، از دوستانمان در انجمن باور، با رمپ جالبی مواجه شد که در عکس بالا می‌بینید. طبق گفتهٔ تابلوی راهنمایی، این رمپ محل عبور ویلچر است! و خب چنان‌که در تصویر نیز مشخص است، ویلچر موردنظر هنگام عبور از تقاطع خیابان و پیاده‌رو با جدولی بلند مواجه می‌شود.

عکس این رمپ که در بلوار ارم مهرشهر کرج ساخته شده، در بعضی کانال‌های تلگرامی پخش شد و چند روز بعد محمد خوشحال و خندان، دید که کارگران شهرداری در حال بازسازی آن هستند. اما نتیجه اصلاً خوشحال‌کننده نبود!

مسئولان و پیمانکار محترم خیال کردند تنها مشکل این رمپ، موزائیک‌هایش است! غافل از اینکه اختلاف‌سطح جدول و اتصال پیاده‌رو به خیابان پس از بازسازی هم سر جای خود ماند. نکته جالب دیگر این بود که در بازسازی، چهار عدد موزائیک سکه‌ای زرد که راهنمای مسیر نابینایان است نصب کردند؛ انگار که وظیفه‌ و دستورالعملی بوده باشد که می‌بایست از سر باز می‌کرده‌اند (این موزائیک‌ها در کنار موزائیک‌های هدایتگر در طول مسیر معنا دارند و برای هشدار به فرد نابینا و کم‌بینا برای تغییر مسیر یا اتصال به سواره‌رو به کار می‌رود).

و در پایان می‌بینیم که تابلوی مسیر عبور ویلچر کلاً از آنجا برداشته شده است! البته با وضع فعلی، تنها کار درست در بازسازی این پیاده‌رو همین بوده است.

شما نیز می‌توانید مشاهدات خود را از نمونه‌های مشابه در شهرتان، برای وبسایت مناسب‌سازی بفرستید.

Close Comments

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *